Vår 2023

J A N

19e Rundgång, Familjecentralen, Skara

26e Djur som ingen sett utom vi, Eskilstuna

F E B

3e Fågel, Kulturhuset, Uppland bro

8e Djur som ingen sett utom vi, Gröndal

9e Djur som ingen sett utom vi, Folk & Kultur, Eskilstuna

12e Djur som ingen sett utom vi, Expo, Gummifabriken, Värnamo

14e Djur som ingen sett utom vi, Panikteatern, Uppsala

15e Djur som ingen sett utom vi, Panikteatern, Uppsala

16e Djur som ingen sett utom vi, Panikteatern, Uppsala

18e Djur som ingen sett utom vi, Panikteatern, Uppsala

25e Fågel, Orust

M A R S

14e Djur som ingen sett utom vi, Skarpnäcksfältets förskolor, Skarpnäck

15e Djur som ingen sett utom vi, Skarpnäcksfältets förskolor, Skarpnäck

18e Fågel, Dans i Nord, Piteå

19e Fågel, Dans i Nord, Luleå

20e Fågel, Dans i Nord, Luleå

21e Fågel, Dans i Nord, Arvidsjaur

A P R I L

17e Everybody’s dance, Munksundsskolan, Enköping 

18e Everybody’s dance, Munksundsskolan, Enköping 

20e Everybody’s dance, Munksundsskolan, Enköping 

21a Everybody’s dance, Munksundsskolan, Enköping 

30e Fågel, Jönköping

M A J

 

A R K I V

Höst 2022

 A U G

Dansbänkar – Offentligt verk, Jönköping’

26-28 Dansfilmen Everybody’s Space – Art Movement Kortfilmsfestival ”Min Stad”

S E P

1a Everybody’s dance – Fruängsskolan

9e Fågel – Dans i Nord

15e Fågel – Lycksele, Västerbotten

16e Fågel – Skellefteå, Västerbotten

20e föreläsning/workshop -SKH

21e föreläsning/workshop – SKH

23e Djur som ingen sett utom vi – Tranströmerbiblioteket, medborgarplatsen

27e föreläsning/workshop – SKH

29e Fågel – Vindeln, Västerbotten

30e Fågel – Vindeln, Västerbotten

O K T

1a Fågel – Burträsk, Västerbotten

2a Fågel – Norrlandsoperan, Västerbotten

3e Fågel – Norrlandsoperan, Västerbotten

4e Fågel – Norrlandsoperan, Västerbotten

7e Rundgång – Öppna förskolan, Upplands bro

10e Fågel- SITE, Farsta

11e Fågel- SITE, Farsta

12e Fågel – SITE, Farsta

13e Fågel – SITE, Farsta

14e Fågel – SITE, Farsta

16e Vibb – Dunkers Kulturhus, Helsingborg

17e Vibb – Dunkers Kulturhus, Helsingborg

18e Vibb – Dunkers Kulturhus, Helsingborg

24e Djur som inget sett utom vi – Förskolan Hovet, Årstaberg

25e Djur som inget sett utom vi – Förskolan Hovet, Årstaberg

26e Djur som inget sett utom vi – Förskolan Hovet, Årstaberg

27e Djur som inget sett utom vi – Förskolan Berget, Årstaberg

28e Djur som inget sett utom vi – Förskolan Berget, Årstaberg

N O V

7e Djur som inget sett utom vi – Förskolan Höjden, Årstaberg

8e Djur som inget sett utom vi – Förskolan Höjden, Årstaberg

10e Vibb – Dansmässan, Dansens Hus

14e Djur som inget sett utom vi – Förskolan Torget, Årstaberg

15e Djur som inget sett utom vi – Förskolan Torget, Årstaberg

16e Djur som inget sett utom vi – Förskolan Perrongen, Årstaberg

17e Djur som inget sett utom vi – Förskolan Perrongen, Årstaberg

18e Djur som inget sett utom vi – Förskolan Svängen, Årstaberg

21a Djur som inget sett utom vi – Förskolan Svängen, Årstaberg

22a Djur som inget sett utom vi – Förskolan Höjden, Årstaberg

23e Djur som inget sett utom vi – Förskolan Höjden, Årstaberg

24e Djur som inget sett utom vi – Förskolan Höjden, Årstaberg

25e Djur som ingen sett utom vi – Tranströmerbiblioteket, medborgarplatsen

 

D E C

1a Vibb, Barnens scen – Malmö

2a Vibb, Barnens scen – Malmö

3e Vibb, Barnens scen – Malmö

5e Djur som ingen sett utom vi – Täby

6e Djur som ingen sett utom vi – Täby

7e Djur som ingen sett utom vi – Täby

8e Djur som ingen sett utom vi – Täby

9e Djur som ingen sett utom vi – Täby

12e Everybody’s dance, Engelska skolan Norr

15e Rundgång, Familjecentralen, Skara Flyttad

18e  Fågel, Kista Bibliotek

 

– ARKIV –

 

Våren 2022

 

F E B R U A R I

 11 Vibb – Kungsängen Upplands – Bro

 12 Vibb – Kungsängen Upplands – Bro

 21 Rörliga Rader/Det röda trädet – Skogås bibliotek

22 Rörliga Rader/Det röda trädet – Skogås bibliotek

23 Rörliga Rader/Det röda trädet – Skogås bibliotek

25 Rörliga Rader/Det röda trädet – Vårby bibliotek

M A R S

10 Fågel – Kulturscenen Täby

11 Fågel – Kulturscenen Täby

12 Fågel – Kulturscenen Täby

22 Vibb – Panikteatern, Uppsala

23 Vibb – Panikteatern, Uppsala

24 Vibb – Panikteatern, Uppsala

26 Vibb – Panikteatern, Uppsala

28 Djur inget sett utom vi – Provpublik, Bagarmossens bibliotek

29 Djur inget sett utom vi – Provpublik, Bagarmossens bibliotek

30 Djur inget sett utom vi – PREMIÄR, Bagarmossens bibliotek

31 Djur inget sett utom vi – Älta bibliotek

A P R I L

1 Djur inget sett utom vi – Saltsjöbadens bibliotek

5 Djur inget sett utom vi – Dieselverkstadens bibliotek, Nacka

6 Djur inget sett utom vi – Dieselverkstadens bibliotek, Nacka

7  Djur inget sett utom vi – Baltazar förskola, Östermalm

9 Rundgång – Ljungby

19 Everybody´s dance – Grimstaskolan

 20 Everybody´s dance – Grimstaskolan

27 Fågel – Dunkers Kulturhus, Helsingborg

28 Fågel – Dunkers Kulturhus, Helsingborg

 M A J

4e Everybody’s dance – Fruängsskolan

11e -25e Everybody’s Space – Community art projekt i Snösätra, Rågsved

 

Hösten 2021

S E P T E M B E R

3 Workshop – SKH/Stockholms konstnärliga högskola

6 Rörliga Rader/Det röda trädet – Regionteatern Blekinge/Kronoberg

7 Rörliga Rader/Det röda trädet – Regionteatern Blekinge/Kronoberg

8 Rörliga Rader/Det röda trädet – Regionteatern Blekinge/Kronoberg

9 Rörliga Rader/Det röda trädet – Regionteatern Blekinge/Kronoberg

10 Rörliga Rader/Det röda trädet – Regionteatern Blekinge/Kronoberg

11 PREMIÄR VIBB – SIK

15 Workshop – SKH/ Stockholms konstnärliga högskola

18 Fågel – SALTO: Barnens scen

19 Fågel – SALTO: Barnens scen

20 Rörliga Rader/Det röda trädet – Regionteatern Blekinge/Kronoberg

21 Rörliga Rader/Det röda trädet – Regionteatern Blekinge/Kronoberg

22 Rörliga Rader/Det röda trädet – Regionteatern Blekinge/Kronoberg

23 Rörliga Rader/Det röda trädet – Regionteatern Blekinge/Kronoberg

24 Rörliga Rader/Det röda trädet – Regionteatern Blekinge/Kronoberg

28 Workshop – SKH/ Stockholms konstnärliga högskola

 29 Everybody´s dance – Engelbrektsskolan, Stockholm

 30 Everybody´s dance – Engelbrektsskolan, Stockholm

O K T O B E R

1  Everybody´s dance – Smedslättskolan, Bromma

4 Rörliga Rader/Det röda trädet – Regionteatern Blekinge/Kronoberg

5 Rörliga Rader/Det röda trädet – Regionteatern Blekinge/Kronoberg

6 Rörliga Rader/Det röda trädet – Regionteatern Blekinge/Kronoberg

7 Rörliga Rader/Det röda trädet – Regionteatern Blekinge/Kronoberg

8 Rörliga Rader/Det röda trädet – Regionteatern Blekinge/Kronoberg

13 Rörliga Rader/Det röda trädet – Västmanlandsmusiken, Västerås

14 Rörliga Rader/Det röda trädet – Västmanlandsmusiken, Västerås

 16 Fågel – SALTO Dansstationen Malmö

17 Fågel – SALTO Lund

24 Fågel – SALTO Dunkers Kulturhus, Helsingborg

25 Fågel – SALTO Dunkers Kulturhus, Helsingborg

26 Fågel – SALTO Dunkers Kulturhus, Helsingborg

N O V E M B E R

8 Rörliga Rader/Det röda trädet – Regionteatern Blekinge/Kronoberg

9 Rörliga Rader/Det röda trädet – Regionteatern Blekinge/Kronoberg

10 Rörliga Rader/Det röda trädet – Regionteatern Blekinge/Kronoberg1

11 Rörliga Rader/Det röda trädet – Regionteatern Blekinge/Kronoberg

12 Rörliga Rader/Det röda trädet – Regionteatern Blekinge/Kronoberg

22 Rörliga Rader/Det röda trädet – Regionteatern Blekinge/Kronoberg

23 Rörliga Rader/Det röda trädet – Regionteatern Blekinge/Kronoberg

24 Rörliga Rader/Det röda trädet – Regionteatern Blekinge/Kronoberg

25 Rörliga Rader/Det röda trädet – Regionteatern Blekinge/Kronoberg

26  Rörliga Rader/Det röda trädet – Regionteatern Blekinge/Kronoberg

 D E C E M B E R

 

Våren 2021

 

J A N U A R I

29 Workshop – Lunnevads folkhögskola

F E B R U A R I

13 Fågel – Norrlandsoperan, Umeå

M A R S

13 Rörliga Rader – Västerås

21 Fågel – Uppsala

22 Fågel – Uppsala

23 Fågel – Uppsala

24 Fågel – Uppsala

29 Everybody´s dance – Backaboskolan, Nacka

30 Everybody´s dance – Backaboskolan, Nacka

A P R I L

10 Fågel – Tierp

14 Everybody´s dance – Backaboskolan, Nacka

15 Everybody´s dance – Backaboskolan, Nacka

24 Rörliga Rader – Västerås

27 Everybody´s dance – Smedslättskolan, Bromma

28 Everybody´s dance – Smedslättskolan, Bromma

29 Everybody´s dance – Smedslättskolan, Bromma

M A J

3 Everybody´s dance – Snösätraskolan, Rågsved

4 Everybody´s dance – Snösätraskolan, Rågsved

5 Everybody´s dance – Snösätraskolan, Rågsved

6 Everybody´s dance – Snösätraskolan, Rågsved

7 Everybody´s dance – Snösätraskolan, Rågsved

11 Everybody´s dance – Solbergaskolan, Älvsjö

17 Everybody´s dance – Årstadalskolan, Årsta

18 Everybody´s dance – Årstadalskolan, Årsta

19 Everybody´s dance – Årstadalskolan, Årsta

29 Fågel – Örebro

J U N I

1 Fågel – Umeå

2 Fågel – Umeå

3 Fågel – Lyxele

4 Fågel – Skellefteå

5 Fågel – Skellefteå

8 Rundgång – Rågsved

9 Rundgång – Rågsved

10 Rundgång – Rågsved

23 Everybody´s dance – Parkleken Semlan, Farsta

 

Hösten 2020

A U G U S T I

Mån 24 Rörliga Rader/Det röda trädet – Scenkonst Sörmland

Tis 25 Rörliga Rader/Det röda trädet – Scenkonst Sörmland

Mån 31 Rörliga Rader/Det röda trädet – Scenkonst Sörmland

S E P T E M B E R

Tis 1 Rörliga Rader/Det röda trädet – Scenkonst Sörmland

Ons 2 Rörliga Rader/Det röda trädet – Scenkonst Sörmland

Mån 7 Rörliga Rader/Det röda trädet – Scenkonst Sörmland

Tis 8 Rörliga Rader/Det röda trädet – Scenkonst Sörmland

Ons 9 Rörliga Rader/Det röda trädet – Scenkonst Sörmland

Ons 16 Rörliga Rader/Det röda trädet – Scenkonst Sörmland

Tors 17 Rörliga Rader/Det röda trädet – Scenkonst Sörmland

Mån 21 Rörliga Rader/Det röda trädet – Scenkonst Sörmland

Tis 22 Rörliga Rader/Det röda trädet – Scenkonst Sörmland

Ons 23 Rörliga Rader/Det röda trädet – Scenkonst Sörmland

Mån 28 Rörliga Rader/Det röda trädet – Scenkonst Sörmland

Tis 29 Rörliga Rader/Det röda trädet – Scenkonst Sörmland

Ons 30 Rörliga Rader/Det röda trädet – Scenkonst Sörmland

O K T O B E R

Mån 5 Rörliga Rader/Det röda trädet – Scenkonst Sörmland

Tis 6 Rörliga Rader/Det röda trädet – Scenkonst Sörmland

Ons 7 Rörliga Rader/Det röda trädet – Scenkonst Sörmland

Tis 13 Fågel – ZebraDans

Ons 14 Fågel – ZebraDans

Tor 15 Fågel – ZebraDans

Fre 16 Fågel – ZebraDans

Lör 17 Fågel – ZebraDans

Tis 20 Fågel – ZebraDans

Ons 21 Fågel – ZebraDans

Tors 22 Fågel – ZebraDans

Fre 23 Fågel – ZebraDans

Lör 24 Fågel – ZebraDans

N O V E M B E R

Tis 10 Rundgång – Kronoberg/Blekinge

Ons 11 Rundgång – Kronoberg/Blekinge

Tor 12 Rundgång – Kronoberg/Blekinge

Fre 13 Rundgång – Kronoberg/Blekinge

Lör 14 Rundgång – Kronoberg/Blekinge

Våren 2020

J A N U A R I

Mån 13 Rörliga Rader/Det röda trädet – Scenkonst Sörmland

Tis 14 Rörliga Rader/Det röda trädet – Scenkonst Sörmland

Ons 15 Rörliga Rader/Det röda trädet – Scenkonst Sörmland

Mån 20 Rörliga Rader/Det röda trädet – Scenkonst Sörmland

Tis 21 Rörliga Rader/Det röda trädet – Scenkonst Sörmland

Ons 22 Rörliga Rader/Det röda trädet – Scenkonst Sörmland

Mån 27 Rörliga Rader/Det röda trädet – Scenkonst Sörmland

Tis 28 Rörliga Rader/Det röda trädet – Scenkonst Sörmland

Ons 29 Rörliga Rader/Det röda trädet – Scenkonst Sörmland

F E B R U A R I

Ons 5 Rörliga Rader/Det röda trädet – Scenkonst Sörmland

Tors 6 Rörliga Rader/Det röda trädet – Scenkonst Sörmland

Fre 7 Rörliga Rader/Det röda trädet – Scenkonst Sörmland

Mån 10 Rörliga Rader/Det röda trädet – Scenkonst Sörmland

Tis 11 Rörliga Rader/Det röda trädet – Scenkonst Sörmland

Ons 12 Rörliga Rader/Det röda trädet – Scenkonst Sörmland

 M A R S

Mån 2 Rörliga Rader/Det röda trädet – Scenkonst Sörmland

Tis 3 Rörliga Rader/Det röda trädet – Scenkonst Sörmland

Fre 13 Rundgång – Vetlanda Bibliotek

Tis 17 Fågel – Haninge kommun

Ons 18 Fågel – Haninge kommun

Tors 19 Fågel – Haninge kommun

Fre 20 Fågel – Haninge kommun

Sön 22 Fågel – Den lilla teatern Uppsala Biljetter

Mån 23 Fågel – Den lilla teatern Uppsala Biljetter

Tis 24 Fågel – Den lilla teatern Uppsala Biljetter

Ons 25 Fågel – Den lilla teatern Uppsala Biljetter

Lörd 28 Fågel – Bullan barnscen Västerås Biljetter

Mån 30 Fågel – Haninge kommun

Tis 31 Fågel – Haninge kommun

A P R I L

Ons 1 Fågel – Haninge kommun

Ons 22 Fågel – Haninge kommun

Tor 23 Fågel – Haninge kommun

Fre 24 Fågel – Haninge kommun

Mån 27 Fågel – Haninge kommun

Tis 28 Fågel – Haninge kommun

M A J

Mån 18 Rörliga Rader/Det röda trädet – Scenkonst Sörmland

Tis 19 Rörliga Rader/Det röda trädet – Scenkonst Sörmland

Ons 20 Rörliga Rader/Det röda trädet – Scenkonst Sörmland

Ons 27 Rörliga Rader/Det röda trädet – Scenkonst Sörmland

Tor 28 Rörliga Rader/Det röda trädet – Scenkonst Sörmland

Fre 29 Rörliga Rader/Det röda trädet – Scenkonst Sörmland